ویرایش SOP

نظرات برخی از دوستانی که از خدمات ویرایش و اصلاح SOP استفاده کرده‌اند

SOP چیست؟

شما برای ادامه تحصیل در هر یک از دانشگاه‌های خارج از کشور نیاز به ارسال یک SOP دارید. دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی اهمیت زیادی برای SOP قایل هستند؛ تا اندازه‌ای که کیفیت SOP را می‌توان یکی از اصلی‌ترین عوامل پذیرفته شدن یا ردشدن درخواست پذیرش شما در یک دانشگاه دانست. اما معمولاً  کسانی که برای اخذ پذیرش از دانشگاه اقدام می‌کنند در تهیه SOP دچار مشکل می‌شوند. مجموعه IETLSICAN در راستای کمک به دوستانی که نیاز به ویرایش SOP دارند، خدمات ویرایش SOP را ارایه می‌دهد.  

Statement of Purpose یا Personal statement یک مقاله کوتاه در باره‌ی اهداف کاری یا تحقیقاتی فرد است و غالباً برای کسانی که قصد اخذ پذیرش از دانشگاه در مقاطع فوق‌لیسانس یا دکتری را دارند مورد نیاز است. SOP یکی از موارد ضروری برای اخذ پذیریش از دانشگاه‌‌ها است و همواره به عنوان معیاری برای ارزیابی توانمندی‌های یک دانشجو در زمینه‌ تفکر انتقادی و تحلیلی، و نیز علایق، اهداف و آرزوهای او مورد استفاده قرار می‌گیرد. سایر نام‌های دیگری که به SOP داده می‌شود می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

‌Letter of Intent, Letter of Intention, Statement of Intent, Statement of Intention, Statement of Interest, Goals of Statement, Personal Statement, Personal Narrative, Application Essay

ویرایش SOP شامل چه مواردی است؟

برای هماهنگی و تعیین هزینه جهت ویرایش SOP، از طریق کانال تلگرام یا واتس آپ (۰۹۰۳۴۵۶۲۰۱۵) با ما در تماس باشید

اصلاح اشتباهات گرامری

Checking for Grammatical Errors

اصلاح اشتباهات ویرایشی 

Checking for Punctuation Errors

اصلاح غلط‌های املایی و تایپی

Checking for Sentence Structure

بررسی ساختار جملات

Checking for Sentence Structure

انتخاب و استفاده‌ی درست کلمات

Word Choice and Correct Use of Words

حذف ابهامات و عبارت‌های تکراری

Eliminating  Redundancy and Ambiguity

کامنت‌گذاری جهت روشن شدن خطاها

Providing Comments and Feedback

انجام اصلاحات با ابزار ترک چنج

Track Change Facility

بررسی نحوه‌ی ارائه‌ی مطالب

Checking for Appropriate Tone

بازنویسی جملات مبهم، پیچیده و یا خیلی طولانی

Paraphrasing/Rewriting

پاراگراف‌بندی، لحن مطالب و استایل

Presentation and Style

انواع SOP

انواع SOP، به صورت کلی به دو دسته تقسیم می‌شود :

 • SOP عمومی و مبسوط: که اغلب دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی این نوع SOP رو از شما می‌خواهند و شامل یک متن یک (یا حداکثر) دو صفحه‌ای است. شما باید موارد مهم مانند اهداف و سوابق کاری و پژوهشی خود را در آن شرح دهیدو
 • SOP در قالب سوالات مشخص: در این حالت دانشگاه از شما سوالات مشخصی می‌پرسد که شما باید در SOP خود به صورت مشخص به این سوالات پاسخ دهید.

نکات مهم در هنگام نوشتن SOP

در ادامه مهم‌ترین نکات و موارد در نوشتن یک SOP خوب آمده است:

۱- SOP شما باید به صورت کاملا شفاف در برگیرنده‌ی هدف شما باشد.

این موضوع شاید بسیار واضح‌تر از آن به نظر برسد که ارزش گفتن داشته باشد، اما SOP‌های زیادی در رعایت این نکته اساسی و ابتدایی دچار مشکل هستند. SOP باید با ظرافت و دقت به دنبال متقاعد کردن مخاطب خود باشد؛ مخاطبی که به احتمال زیاد استاد دانشگاهی است که در برنامه مورد نظر شما برای اخذ پذیرش، مشغول به کار است. اما یک SOP خوب و متقاعدکننده مخاطب خود را قانع خواد کرد که شما از آن دسته دانشجویانی هستید که به احتمال زیاد بر برنامه‌ی مورد نظر خود پیشرفت خواهید نمود و می‌توانید علاوه بر سود بردن از جامعه آکادمیک دانشگاه به آن کمک نیز نمایید.

در جریان نوشتن به هدف توجه کنید. در این صورت موارد فرعی خود به خود کنار می‌روند. در هنگام نوشتن SOP، مخاطب خود (کمیته‌ی پذیرش دانشگاه) را در نظر بگیرید. توجه داشته باشید که مخاطب شما اعضای دانشکده هستند که در کار خود متخصصند. آن‌ها می‌خواهند بدانند که آیا شما به همان اندازه که تصور می‌کنید قدرت تفکر در زمینه‌ی تخصصی مربوط به خود را دارید یا خیر؟

۲-محتوای SOP را درست انتخاب کنید

در هنگام نوشتن SOP نوع اول، که سوال مشخصی از طرف دانشگاه برای پاسخ دادن مطرح نشده و دست شما بازتر است، غالباً  موارد زیر بسیار مهم هستند و حتماً باید در SOP گنجانده شوند:

 • هدف شما از تحصیل در مقطع مورد نظر: پس باید قبل از پاسخ به این سوال به اندازه کلای به آن فکر کرده باشید.
 • حیطه مطالعاتی که شما باید در آن تخصص پیدا کنید: لازم که شما حوزه مورد نظر خود را به خوبی بشناسید تا بتوانید چنین تصمیمی بگیرید
 • اهداف آینده شما از ادام تحصیل: این بخش شامل اهداف کاری و برنامه شما برای آینده می‌شود
 • میزان تناسب شما با فیلد مورد نظر برای ادامه تحصیل: در این بخش باید نشان دهید که چگونه ترکیب زمینه‌ها آکادمیک شما و تجربیات فوق برنامه‌تان می‌تواند شما را به یک کاندیدای ویژه تبدیل نماید
 • هر گونه مشکل یا ناسازگاری در نمرات و سوابق شما مانند یک ترم بد یا یک معدل پایین: در این شرایط مطمئن شوید که به شکل مثبت، توضیحات خود را ارایه نمایید. از آنجا که این بخش نوعی دافعه ایجاد می‌کند، با یک جمله مثبت درباره‌ی توانمندی‌هایتان ادامه می‌یابد.
 • دلیل شما برای درخواست پذیرش از دانشگاه مورد نظر: ممکن است از شما پرسیده شود که چرا می‌خواهید به این دانشکده بپیوندید. بنابراین باید تحقیق خود را در این زمینه‌ انجام داده باشید و بدانید که جذابیت ویژه آن دانشگاه یا مرکز پژوهشی برای شما چیست؟
 • مهم‌تر از همه موارد، SOP باید شامل اطلاعاتی در مورد شما به عنوان یک شخص باشد. آن‌ها چیزی درباره شما نمی‌دانند، غیر از آن‌چه شما به آن‌ها بگویید. شما سوژه SOP هستید.

در صورتی که دانشگاه یا مرکز پژوهشی مورد نظر شما، سوالات مشخصی را برای گنجاندن در SOP تعیین نموده است، مطمئن شوید که تمامی سوالات را به صورت کامل و مستقیم جواب دهید. به عنوان مثال اگر از شما پاسخ به سوال زیر درخواست شده است:

«نقاط قوت و ضعف شما در مورد تعیین و دست‌یابی به اهداف مشخص و نیز استفاده از توانمندی‌های سایر همکاران در انجام کارها چیست؟»

در این‌جا شما باید به ۶ سوال زیر پاسخ دهید:

 • نقاط قوت در تعیین اهداف مشخص
 • نقاط ضعف در تعیین به اهداف مشخص
 • نقاط قوت در دست‌یابی به اهداف مشخص
 • نقاط ضعف در دست‌یابی به اهداف مشخص
 • نقاط قوت در استفاده از توانمندی سایر همکاران
 • نقاط ضعف در استفاده از توانمندی سایر همکاران

۳-رویکرد یا استایل SOP خود را معین کنید

چیزی به عنوان روش عالی برای نوشتن SOP یا بهترین روش نوشتن SOP وجود ندارد اما موارد زیر در نوشتن SOP باید حتما رعایت گردد:

 • از رویکرد «من در زندگی‌ام چه کار کردم» پرهیز کنید
 • هم‌چنین از رویکرد «من همیشه می‌خواستم …. باشم» نیز پرهیز کنید. استفاده از این عبارت تنها زمانی مناسب است که بخواهد اهداف شغلی خود را بیان کنید
 • در حالی که SOP شما باید در برگیرنده‌ی تجربیات عینی و شهودی شما باشد، باید بیان‌کننده‌ی افکار و احساسات شما نیز باشد مستقیم و با رویکردی سرراست بنویسید و از اصطلاحات سخت و فنی و نامأنوس بپرهیزید
 • SOP شما باید در برگیرنده‌‌ی ارزش و معنای حاصل از تجربیات شما باشد:چه چیزی درباره‌ی خودتان آموخته‌اید، چه چیزی در باره‌ی حوزه تخصصی‌تان آموخته‌اید، چه چیزی درباره‌ی اهداف آینده‌تان آموخته‌اید

۴- SOP خوب، نباید روایتی از اقدمات و کارهای انجام شده یا دستاوردهای شما باشد.

کسی که پرونده شما را مطالعه می‌کند، بر مبنای ملاحظات بسیار، که نشان‌دهنده‌ی دستاوردهای آکادمیک یا غیرآکادمیک شما هستند، قضاوت می‌کند که آیا شما شایستگی پذیرفته شدن در یک برنامه‌ی آموزشی را دارید یا خیر. بنابر این در نوشتن SOP، بیان یک اقدام یا دستاورد ویژه مرتبط با برنامه آموزشی که قصد شرکت در آن را دارید اشکالی ندارد؛ اما زمانی که نویسند فرض می‌کند باید مخاطب متقاعد شود که او شایستگی لازم برای اخذ پذیرش در دانشگاه مورد نظر را دارد، در نوشتن SOP به بیراهه می‌رود.

به یاد داشته باشید که داوران در صورتی که شواهد کافی مبنی بر پذیرش شما در برنامه آموزشی دانشگاه وجود نداشته باشد، بدون توجه به میزان توانمندی‌های شما، به سرعت شما را رد می‌کنند. SOP تنها بخشی از پرونده یک فرد است که می‌تواند شواهد قوی و کافی برای بررسی انطباق علایق و آرزوهای یک فرد با مختصات یک برنامه‌ی آموزشی ارایه دهد. چنانچه شما، SOP خود را تنها به لیستی از اقدامات انجام شده خود در گذشته اختصاص دهید، در این صورت به سختی می‌توانید مخاطب خود را برای پذیرش شما متقاعد کنید.  

۵- حجم SOP باید درست انتخاب شود.

حجم SOP در هر دانشگاهی تعیین شده است. به عنوان مثال در سیستم آنلاین پذیرش دانشگاه استنفورد حجم SOP، دو صفحه ذکر شده، اما بسیاری از کسانی که قصد اخذ پذیرش دارند، اعتنایی به این موضوع نکرده و SOP خود را حجم بسیار بالاتری ارسال می‌‌کنند. این کار یک اشتباه بزرگ است.

پرهیز از گزافه‌گویی و رعایت اختصار و خلاصه‌نویسی، چه در نوشتار آکادمیک چه در سایر حوزه‌ها، بسیار مهم است. زمانی که پرونده شما توسط اعضای دانشگده خوانده می‌شود، تعداد زیادی پرونده دیگر نیز وجود دارند که باید خوانده شود و برای انجام این کار محدودیت زمانی شدیدی وجود دارد.

در این اعضای کمیته‌ی انتخاب دانشجویان، تحمل خواندن مطالب نامربوط و طولانی شما را ندارند. اگر کسی که پرونده شما را مطالعه می‌کنده به این نتیجه برسد که شما یک مطلب را در ۱۰۰ کلمه بیان می‌کنید و فرد دیگر، که وضعیت مشابه شما دارد، همین مطلب را در ۲۰ کلمه بیان می‌گوید، ممکن است به هیمن دلیل ساده آن فرد دیگر بر شما ترجیح داده شود.

گاهی اوقات نیز یک SOP بیش از حد خلاصه شده، به نحوی که نمی‌تواند جزئیات کافی درباره‌‌ی هدف فرد از شرکت در برنامه‌ی آموزشی ارایه بدهد. اگر پیش‌نویس اولیه‌ی SOP شما تنها یک صفحه باشد، به احتمال زیاد جزئیات کافی را مد نظر قرار نداده‌اید.

۶-کاملاً مطمئن باشید که SOP شما دارای خطای نگارشی یا غلط املایی یا گرامری نباشد.

نوشتار شما تا حد امکان شفاف و روشن باشد. ارزیاب شما، منطقاً متن شما را به عنوان نمونه‌ای از رایتینگ شما تلقی خواهد کرد. رایتینگ ضعیف و خطاهای نگارشی نشان می‌دهد که شما هنوز برای برنامه های آموزشی عالی آمادگی کافی ندارید.

۷- SOP فوق‌لیسانس با SOP دکتری متفاوت است.

نحوه‌ی نگارش و موضوعات مورد توجه در SOP برای دوره‌های فوق‌لیسانس و دکتری با هم متفاوت است. به عنوان مثال یک SOP فوق‌‌العاده برای ادامه تحصیل در دوره فوق‌لیسانس، می‌تواند موضوعات تحقیقاتی مورد علاقه شما را در بر داشته باشد، اما عدم شفافیت در این زمینه در زمان اقدام برای اخذ پذیرش در دوره‌ی فوق‌لیسانس خیلی مهم نیست. اما در یک SOP دکتری، عدم شفافیت در بیان موضوعات پژوهشی مورد علاقه‌ی دانشجو، یک نقطه ضعف اساسی محسوب می‌شود. برنامه‌های آکادمیک در سطح دکتری، تخصصی‌تر بوده و منطقی است که میزان دقت فرد در تعیین اهداف خود از شرکت در این برنامه‌ها، از اهمیت بالاتری برخوردار است.

ارایه‌ی نکاتی که نشان می‌دهد شما آشنایی مناسبی با موارد و موضوعات پژوهشی در حال انجام در دانشگاه مورد نظر خود دارید، احتمالاً نکته‌ی مثبتی در تمام SOP‌هاست. اما در یک SOP دکتری، بسیار مهم است که نشان دهید که علایق شما به میزان قابل توجهی با تحقیقات کنونی در حال انجام در دانشگاه مورد نظر تطابق دارد. سایر افرادی که قصد اخذ پذیرش دارند، قطعاً این کار را انجام می‌دهند و اگر شما این کار را نکنید، یک مزیت رقابتی بسیار مهم را در مقابل آن‌ها از دست خواهید داد.

۸- در صورت استفاده از کلمات زیر در متن آن‌ها را بدون توضیح رها نکنید:

Significant

Interesting

Challenging

Satisfying, satisfaction

People

Rewarding

Gratifying

Meaningful

Meant a lot to me

Stimulating

Incredible

Invaluable

Exciting, excited

Enjoyable, enjoy

I can contribute

Valuable

Helpful

Useful

Feel good

Remarkable

Appealing to me

Appealing aspect

I like it

It’s important

Fascinating

Appreciate

Helping people

I like to help

۳۲
دیدگاه خود را ارسال نمایید

avatar
۳۲ Comment threads
۰ Thread replies
۰ Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
۳۲ Comment authors
TahereAsma Qمحمدجوادپیمان عبدی زادهنيلوفر ازادگان Recent comment authors
  Subscribe  
جدیدترین دیدگاه قدیمی‌ترین دیدگاه دیدگاه‌های با رأی بالا
مشترک شدن برای دریافت
Mesbah
مهمان
Mesbah

انگيزه نامه بنده رو به خوبي اصلاح كردن، هم از نظر متن و نكاتي كه لازمه در متن باشه و هم از نظر ترتيب نكات مهم و ايرادات گرامري و لغوي. ديروز هم لطف كردن و رزومه بنده رو اصلاح كردن. بسيار هم سرعت خوبي داشت و انگيزه نامه دو روز و رزومه چند ساعت طول كشيد. 😉🙏

علی
مهمان
علی

انگیزه نامه منو اصلاح کردن خیلی خیلی عالی بود. در کوتاه ترین زمان ممکن ینی دو روزه تحویل گرفتم. ادیت ها بسیار بجا و نکته بینانه بود علایم نگارشی و غلط های گرامری به خوبی تصحیح شد و در کل یک محتوای عالی تهیه شد که به نظرم پذیرش رو میتونم باهاش بگیرم. انقدر خوب بود که ریکامامم دادم تصحیح کردن و اونا هم خیلی بهتر شدن. روی هم رفته به لحاظ قیمت و زمان منطقی بود و دقت کار هم عالی بود. در ضمن انگیزه نامه ۵۰۰ کلمه ای از انگیزه نامه ۱۰۰۰ کلمه ایم تهیه کردن که خلاصه… ادامه »

بهار
مهمان
بهار

Sop من به موقع و با کیفیت ویرایش شد هم به لحاظ نگارشی و هم محتوایی
تشکر

Nasiri
مهمان
Nasiri

تشکر ویژه و قدردانی فراوان میکنم از سرکار خانم دشتی بابت نگارش قوی و دقیق مقالات دنداپزشکی بنده (تا کنون سه مقاله IS I )که باعث ارتقا سطح مقالات از لحاظ گرامری و فهم بهتر برای خواننده شده و امیدوارم مقالات بیشتری را به زبان انگلیسی به کمک سرکار خانم دشتی اماده و چاپ کنیم. همین طور نامه ها ، ایمیل ها و cover letter های خودم را برای ادیت به ایشان سپردم و همواره با بهترین کیفیت، متن های ادیت شده را به موقع دریافت کردم. با کمال احترامِ دکتر نصیری

amir safikhani
عضو سایت
amit safikhani

علاوه بر اینکه انگیزه نامه بنده رو خیلی سریع ویرایش کردند (کمتر از دو روز) کلماتی هم که در ویرایش انگیزه نامه استفاده کردند خیلی سطح بالا و خیلی تاثیر گذار بودند. به طوری که خودم انتظارش رو نداشتم که انگیزه نامم اینقدر تغییر بکنه.

امیر حسین حسینی
مهمان
امیر حسین حسینی

برای sop بنده جایی را نمی شناختم در ابتدا و برای دادن sop به اینجا برای تصحیح تردید داشتم. اما پس از مشاهده کار خروجی به این نتیجه رسیدم که بهتر از این نمی شد تصحیح و بازنویسی را انجام داد. نه تنها تمامی اشکالات تصحیح شده بود بلکه پاراگراف بندی ها و حجم مطالب مربوط به هر بخش کاملا ادیت شده بود و به اندازه بود. زبانی که استفاده کرده بودند دقیقا همان چیزی که من منظورم بود را می گفت منتها به صورت شفاف تر بهتر و کامل تر. به همه دوستانی که تردید دارند به کجا برای… ادامه »

NI A
مهمان
NI A

انگیزنامه من سروقت به خوبی از لحاظ گرامری و نگارشی تصحیح شد ممنونم کار به خوبی و سر موقع به پایان رسید

Mostafa
مهمان
Mostafa

من بار قبلی کاور لتر رو جای دیگری برای ویرایش داده بودم. هم از لحاظ زمانی برای چک کردن و هم از لحاظ مالی از IELTSCAN بیشتر بود و گارانتیشون هم ۳ روزه بود که تعجب برانگیز بود. چون اگر در متن ویرایش شده اشتباهی ببینید و بخواهید تصحیح بشه، عرف این است که تصحیح بشه. حالا در اون سه روز و یا بعد اون سه روز. در هر صورت این امر تجربه ای شد برای من. این بار برای Personal Letter یا همان SOP بعد از کلنجار رفتن با خودم و با شک و تردید از خدمات IELTSCAN استفاده… ادامه »

ABDOLREZA AZIZI
مهمان
عبدالرضا

انگیزه نامه بنده حدود ۱۳۰۰ لغت بود که بعد ویرایش ۹۵۰ تا شد. از نظر گرامری کاملا اصلاح شد، از نظر محتوایی و پاراگراف ها کاملا اصلاح شد، کل متن از نظر لغت بسیار غنی و متنوع شد، از نظر ادبی هم بررسی شد و ۱۰۰درصد اریجینال بود ، به موقع هم تحویل داده شد، واقعا راضی بودم . 😉

ُScience_VJ
مهمان
ُScience_VJ

SOP و PS من رو به خوبی آماده کردن. هم از نظر لغوی و هم از نظر انعطاف پذیری (که جامعیت داشت واسه اکثر دانشگاه ها). من خیلی راضی بودم و در کوتاهترین زمان ممکن تحویل گرفتم.

morteza taghdisi
مهمان
morteza taghdisi

بسیار سریع و دقیق. تشکر می کنم بابت زحمتی که کشیدن.

ali
مهمان
ali

من انگیزه نامه ام را داده بودم و به من گفته بودن که کارم ۳ روزه اوکی میشه ولی فقط تو دو روز یه متن عالی و ویرایش شده برام فرستادن و حدود ۳۰۰ کلمه بی مورد را از آن حذف کردند. سطح لغات بسیار بالا رفته بود و جملات استراکچر عالی ای داشتند. قیمت هم بسیار مناسب بود. در کل به نظرم عملکردشون عالی بود.

Mina Mimzy
مهمان
Mina Mimzy

SOP خیلی سریع تحویل داده شد و متن منو خیلی روان تر کردن و فرم نوشته اصلی خودم هم حفظ شد.
ایشون رو صد در صد توصیه میکنم 😊😊🙏🏻

Mahsa
مهمان
Mahsa

زمانم کم بود و به ددلاین دانشگاه نزدیک بودم و از طرفی مردد بودم که باید کجا بفرستم SOPام رو برای تصحیح. خانم دشتی علاوه بر این که کارم رو خیلی زود، یک و نیم روزه، برام تصحیح کردند، اصلاحاتشون در انسجام SOPام، حذف جملات اضافی به منظور رسوندن به استانداد دو صفحه ای دانشگاه و صبوریشون بی نظیر بود.

Reza
مهمان
Reza

اس او پیم رو به صورت فوق العاده ای ویرایش کردن نه تنها از لحاظ گرامر بلکه محتوایی. قیمت هم به نسبت بقیه جاها خیلی خوبه.

علی نیازی
عضو سایت
علی نیازی

من سه روزه اس او پی رو‌تحویل گرفتم و راضی بودم. از لحاظ ساختار و ایجاد پیوستگی در متن، رفع اشکالات گرامری و لغوی و کاربرد صحیح عبارات همه چیز بررسی شده بود کامل و در سطح خوبی بود.

Tahereh
مهمان
Tahereh

من واقعا ممنونم از استاد دشتی، ایشون انگیزه نامه بنده رو خیلی عالی تصحیح کردند و به اون جملات و ساختارهای گرامری پیشرفته اضافه کردند و یه سری جملات که ضرورتی نداشت نوشتنشون رو از متن حذف کردند. در کل کیفیت متن هم از نظر محتوا و هم از نظر گرامری بسیار بالا رفت.

Sima Ranjbari
مهمان
Sima Ranjbari

اس او پی من خیلی عالی تصحیح شده، تو زمان کمتر از دو روز، کلمات به جا و مناسب و نظم دهی خیلی خوبی هم داره. اس او پی خیلی خوب و منسجم شده. دستتون درد نکنه.

بنیامین آریانا
عضو سایت
بنیامین آریانا

به جز تصحیح و اضافه کردن ساختارهای گرامری و لغوی، چیزی که خیلی مهم بود واسه من ترتیب ارائه مطالب، پیوستگی و از همه مهم تر تاکید به جا و ایجاد ارتباط بین انگیزه ها، step ها و skill ها بود که خیلی خوب رعایت شده بود. یه سری چیزهایی که خودم ذکر نکرده بودم ولی میشد برداشت کرد از متن رو هم اضافه کردن و روش مانور دادن.
در کل خروجی خیلی متفاوت شد با فایل اولیه ای که خودم تهیه کردم بودم.
واقعا خیلی عالی و کامل بود همه چیز

نوید
مهمان
نوید

Sop من به موقع و با کیفیت خیلی خوبی ویرایش شد هم به لحاظ نگارشی و هم محتوایی.
خیلی ممنون

علی ملکی
مهمان
علی ملکی

خیلی خیلی sopام رو خوب ادیت کردن هم از لحاظ روند منطقی هم از لحاظ زبانی واقعا عالی بود. من یکم دیر آشنا شدم با این سایت و متاسفانه ۴ جا رو با sop ادیت نشده اپلای کردم. واقعا sopم خیلی تغییر کرد و بنظرم به هزینه‌اش می‌ارزید.

پرهام
مهمان
پرهام

با سلام و عرض احترام
بسیار سپاس گزارم از نگارش و اصلاح با کیفیت شما
و ممنونم بابت وقت شناسی شما که زودتر هم تحویل دادین
موفق و پیروز باشید

Danial
مهمان
Danial

اینکه متن من رو خوب فهمیده بودن و تونسته بودن بدون تغییر هدف، زبان متن رو بهبود بدن خیلی خوب بود. و اینکه زود تحویل دادن هم ممنونم ازشون چون من دم ددلاین براشون فرستادم. در کل باتوجه به اینکه sop برخلاف فرهنگ آموزشی ما، عنصر مهمی توی پذیرش هست حتما توصیه میکنم روش خیلی وقت بگذارید و از صاحب نظرانی مثل این سایت کمک بگیرید.

yassaman
مهمان
yassaman

انگیزه نامه من خیلی عالی و با کیفیت بالا تصحیح شد. رفتار حرفه ای و محترمانه و مشتری مدارانه ای با من داشتند و من بسیار راضی هستم هم بابت رفتار و وجدان حرفه ای شون و هم بابت ادیتی که در sop من داشتند.

Amir Mohamad Akhlaghi Gharelar
مهمان
Amir Mohamad Akhlaghi Gharelar

فرایند اپلای واقعا سخت و فرسایشیه و لی به کمک شما حداقل تونستم از بخش انگیزه نامه و توصیه نامه به راحتی عبور بکنم و تمرکزم رو بزارم برای چیز های دیگه. به نظر من قیمت نسبت به کیفتی که ارائه میدهند عالیه. من به همه دانشجو ها که میخوان شانسشون رو بیشینه کنن IELTSICAN و خانم دشتی رو توصیه میکنم.

محمد
مهمان
محمد

بسیار بسیار متشکرم از خوش قولی و کیفیت بالای کار. من sopم رو دادم که ویرایش کنند و واقعا خروجی با کیفیتی به من تحویل دادند. از اون مهم‌تر برخورد و احترامی بود که دیدم.

امید
مهمان
امید

تجربه خیلی خوبی داشتم از کاری که به خانم دشتی سپردم، برای من که خیلی وسواسی و حساس هستم که کار خوب انجام بشه کار ایشون رضایت بخش بود. ایشون متنی رو آماده کردند برای من که باید روی یه موضوع خاص نوشته میشد و من باید مواردی که باید در متن می اومد رو داشتم و در اختیار ایشون قرار دادم و ایشون زودتر از موعد و در بهترین حالت ممکن یک متن منسجم با نگارش بسیار خوب و قوی به من تحویل دادند. من به چند نفر از دوستانمم کار ایشون رو توصیه کردم و اینجا هم توصیه… ادامه »

نيلوفر ازادگان
مهمان
نيلوفر ازادگان

انگيزه نامه ي من عالي شد واقعا از شما متشكرم 🙏🏻🌹🌹🌹🌹🌹 خيلي حرفه اي اديت و نگارش شد

پیمان عبدی زاده
مهمان
پیمان عبدی زاده

سلام، میخواستم تشکر کنم برای ویرایش خوبتون، به نظرم خیلی عالی بود ، تمام نکات و معیار های یک sop خوب رعایت شده بود، و خیلی سریع هم تحویل داده شد، ممنون

محمدجواد
مهمان
محمدجواد

از عملکرد سایت برای تصحیح sop بسیار راضی هستم، هم از نظر خوش قول بودن و آن تایم بودن و هم از نظر نحوه تصحیح که به خوبی اصلاحات گرامری، ترکیب لغات و ساختاری انجام شده بود و از اون چیزی که انتظار داشتم عملکرد بهتری داشتند. خیلی ممنونم.

Asma Q
مهمان
Asma Q

من زمان خیلی کمی برای آماده سازی انگیزه نامه م داشتم و خداروشکر با این سایت و خانم دشتی آشنا شدم که در کمترین زمان ممکن SOP من رو اصلاح کردن و نتیجه کار فوق العاده بود. SOP من از لحاظ گرامری، ساختار و انسجام بسیار عالی تنظیم شده بود. خوشحالم که با این سایت و خانم دشتی آشنا شدم.

Tahere
مهمان
Tahere

من زمان خیلی کمی داشتم و فکر میکردم نرسم، اما ایشون زودتر از زمانی که قول داده بودن یه انگیزه نامه بی نقص چه از نظر گرامر و چه از نظر جملات و ساختار ارایه دادن، ایرادای جملات منو کاملا برطرف کردن با اینکه خیلی سخت بود چون یه جورایی پر کلمات تخصصی زیبایی شناسی و نشانه شناسی بود، ولی دمشون گرم بخاطر خوش قولی و یه انگیزه نامه خفن، من خیلی خیلی راضی بود، بازم میگم، خانوم دم شما گرم …